I gotta find you

17. února 2011 v 21:33 | Eliott CrackerJack Keynes-Moon |  ONESHOTS - RPS
avatarJonascest
~ Téma: Camp Rock
~ Forma: er
~ Žánr: romantika, shounen ai
~ Pairing: Shane Gray/Nick Jonas (vím, že je to trhlý, ale prostě mě to tak napadlo)
~ Warning: nesmyslnost páru


Řekněme, že do Camp Rocku přijel i chlapec jménem Nick Jonas, syn opravdické generální ředitelky Hot Tunes. Co kdyby byl Nick jedináček a opravdu nemusel Shanea Graye? A pak by zjistil, že ten nagelovaný rozmazlenec je vlastně docela fajn?
Nick Jonas je sice podobný Nateovi - kterého Nick Jonas hraje - z Connect 3, ale řekněme, že si podobnosti nikdo nevšiml.
Některé zásadní fakty jsem změnila, tak to neberte moc vážně
PS: za toto poděkujte Sandře, díky ní mám pár Joe/Nick v hlavě a tady to je jen lehce jinak.

Představte si, že Demiin part zpívá nick ^w^


"Mami, vážně musím?" protáhl kudrnatý chlapec.
"Ale no tak, Nicky, víš, že je to potřeba," odpověděla mu půvabná žena v kostýmku. Mobil v její dlani zavibroval. Nick Jonas viděl tik, jak jeho Denise chtěla stisknout tlačítko na přijmutí hovoru.
"Hm, já vím, bude tam Shane Gray a já bych ho mohl zkusit přemluvit pro spolupráci s čínskou televizí, že jo?" prohlásil otráveně.
"Zlatíčko, o to přeci vůbec nejde. Chci, aby ses bavil, a vím, jak moc rád máš hudbu," podotkla mile, připomínajíc mu, že místo obyčejného pokoje má něco jako nahrávací studio.
"Hm, to možná jo, ale nic to nemění na tom, že mě tam chceš poslat kvůli tomu dementovi…" založil si hnědovlásek ruce přes hrudník. Mobil přestal vibrovat a začal znovu.
"Víš, že to není pravda. Uvědom si, že já ani tatínek na tebe nebudeme mít přes prázdniny čas, takže…"
"Jako byste ho jindy měli," zamrmlal Nick uraženě. "No fajn, pojedu," prohlásil nakonec a odkráčel do svého pokoje, aby si mohl zabalit. Věděl, že hádky nemají smysl, ale chtěl to alespoň zkusit.
"Letadlo ti letí v šest," zavolala za ním jeho matka, než přijala hovor, načež se naplno ponořila do své práce pro Hot Tunes.
Nick si uraženě balil věci. Jak ho mohlo jen na pár vteřin napadnout, že by mohl mít normální léto s rodinou? Ne, maminka se ho ráda zbaví, zvlášť když získá příležitost spolupráce s Connect 3.
"Bože, jak jsem mohl jen na chvíli uvěřit, že bych jednou prožil normální prázdniny?" hlesl, zatímco do jednoho z velkých kufrů pečlivě skládal kalhoty, trika, košile, mikiny a jiné oblečení. Do sportovní tašky si dal své zápisníky, tužky, hygienu, kabely a jiné drobnosti. Nakonec si do batohu sbalil svůj laptop, iPod, mobil, peněženku a zamířil do kuchyně, aby si mohl sbalit sladkosti (samozřejmě bez cukru), protože bez svých oblíbených japonských Pocky se nemohl obejít.
Nakonec si sbalil už jen svou kytaru, od své kytary se odmítl odloučit.

Nick zazíval. Časový posun se projevil vážně výrazně, takže se spolu se svými zavazadly dovlekl do určené - prázdné - chatky a seknul sebou na postel, kde okamžitě usnul.

Když druhý den všichni čekali v místnosti, kde měli zpívat pod vedením šéfa Browna, jakási kudrnatá holka začala s představováním. Všichni začali jménem a vzápětí jménem jednoho z rodičů. A padala slavná jména.
Nick se zamyslel. Má říct, kdo je jeho matka? Protože když to přizná, může se rozloučit se šancí na upřímnost. Zrovna, když se rozhodl, že bude mlčet, se ozvala taková brunetka se šíleným úsměvem.
"Ahoj. Já jsem Mitchie a moje máma je generální ředitelka Hot Tunes. Víte, v Číně," prohlásila s tím svým žraločím úsměvem.
"Cože?" vyjekl Nick nevědomky. Všichni se na něho otočili. Blondýna, jménem Tess, diva tábora, si ho změřila poměřujícím pohledem.
"Něco proti?" zeptala se. Nick si chvilku pohrával s myšlenkou říct, že to JEHO matka šéfuje Hot Tunes, ale pak nad tím pokrčil rameny. Ať se v tom děvče vykoupe. Ať pozná "upřímné přátelství".
"Nic, trochu jsem se zamyslel," pronesl.
"A kdo jsi ty?" Tessina otázka. Povzdechl si.
"Jmenuju se Nick, víc vědět asi nemusíte," prohlásil.
Po chvilce přišel Brown, takže se museli věnovat zpěvu.
Když hodina skončila, čekal, až Mitchie vyjde z budovy. Jenže se k ní samozřejmě nahrnula hromada lidí kvůli "její" matce.
Jakmile bruneta vyšla ven, vyrazil k ní. Protáhla obličej, věděl, co očekává.
"Ahoj. Ne, nebudu se tě ptát na tvou matku, nebo ne tak, jak čekáš. Nebudu po tobě chtít, abys mě s ní seznámila nebo mě dostala do televize." Viděl, jak si Mitchie oddechla.
"Jen jsem se chtěl zeptat, proč si tak vymýšlíš," pokračoval hnědovlásek se sladkým úsměvem.
"Cože?" zajíkla se Mitchie.
"No, proč lžeš o své matce."
"Ale já nelžu," zamračila se. Nickův úsměv se rozšířil.
"Jo? To je zajímavé, protože já měl dojem, že žena, kterou denně vídám a která dělá generální ředitelku Hot Tunes se jmenuje Denise Jonas a je to má matka," prohlásil. Mitchie zbledla.
"Jak?"
"No já si myslím, že slyšíš dobře," přimhouřil Nick oči. "Hele, já to nikomu neřeknu, nemám důvod, je pohoda, že nikdo neví, kdo je má matka. Doufám, že máš dobrej důvod pro takovou lež. A užij si svých pět minut slávy. Mimochodem, upřímnost nečekej," prohlásil chladně, než se otočil na podpatku svých conversek, ty asi nemají podpatek, nevadí, a odkráčel. Mitchie za ním zůstala konsternovaně zírat.

"Kluci, myslím to vážně. Už jsem se dokonce smočil v jezeře, jsem napravenej. Jen si pro mě přijeďte!" zakňučel Shane do telefonu, když se schovával před fanynkami v lese.
'To vydržíš,' ozval se nesmlouvavě Nate.
'Co má ptačí budka?' zajímal se Jason. Shane protočil očima.
"Myslím to vážně!"
'Já taky,' oznámil Nate zpěvavě, než to položil.
"Sakra!" sykl Shane. Pak zaslechl brnkání na kytaru. A tichý zpěv.

I've always been the kind of boy that hid my face,
So afraid to tell the world what I've got to say.
But I have this dream right inside of me.
I'm going to let it show.
It's time.
To let you know, to let you know.

Shane ztuhl a zaposlouchal se do onoho hebkého hlasu, jako stvořeného pro zpěv. Poznal, že je chlapecký, ale i tak se mu líbil. No, věděl, že je bi, takže neviděl problém v tom, že se prakticky zamiloval do chlapeckého hlasu.
Když zpěv skončil a on se vzpamatoval natolik, aby vyšel k onomu místu, objevil jen pošlapaný písek a uviděl postavu v loďce pěkný kus od břehu.
"Do háje," zanadával. Věděl, že než dojde k místu, kam se loďky přivazovaly, postava již bude pryč. Takže se na to zrovna vybodl a šel radši k sobě do chatky, alespoň že tu měl sám pro sebe. Což byl tak jediný komfort, který dostal. Včera ho strýček budil tím, že ho polil vodou z vázy na kytky!
Po chvilce ho napadla písnička, podobná těm, které hrával, než si ho našel jeho manažer a nedonutil je hrát to, co si myslel, že prodají. Vzal kytaru, blok a šel na molo, kde si brnkal.
"Ehm, ehm," ozvalo se za ním.
"Nemůžu mít chvilku v klidu?!" vyjekl, jak se vztek rozběhl jeho žilami. Otočil se, když spatřil brunetku s pouzdrem na kytaru v ruce.
"Promiň, já, promiň…" hlesla, ale v rozporu s omluvami přistoupila blíž. Zamračil se, chtěl, aby vypadla.
"To znělo zvláštně," pronesla.
"Jinak než ten provařenej popík, co obvykle hraju? Tak to sorry," odfrkl si.
"Ne, bylo to pěkný," usmála se.
"Ty jsi ta, co má za mámu ředitelku Hot Tunes?" zeptal se po chvilce ticha.
"Jo, Mitchie. A ty budeš Shane Gray," usmála se. Úsměv mu připomínal žraloka.
"Hm, hádám, že jo," kývl neurčitě. Ta holka měla něco do sebe. Byla…normální v porovnání s holkami, které běžně potkával. Ale zaujala ho pouze tak, že by se s ní chtěl kamarádit. Jako holka ho nepřitahovala ani náhodou.
Chvilku si povídali a Shane musel uznat, že se celkem bavil, i když chtěl psát. Mitchie se po nějaké době zvedla a šla pryč s tím, že za chvíli bude večeře a ona má práci.
Jenže ani po jejím odchodu neměl klid. Vztekle připlácl struny dlaní a podíval se na příchozího, pod jehož nohou zakřupaly kamínky. Zjistil, že je to kudrnatý chlapec s bledou pokožkou. O kus menší než Shane sám. Na hlavě mahagonově lesklé kudrny, rovný nos, lískové oči a korálově růžové rty. Na sobě měl bílé tílko a přes to bíločervenou tartanovou košili, džíny a conversky.
"Ahoj."
"Hoj," kývl Shane celkem přátelsky. "Jak se jmenuješ?" zeptal se po chvilce se zájmem.
"Nick…" bylo mu zpěvavou odpovědí. "A ty? Oh…ty jsi Shane Grey." To neznělo nadšeně ani vesele, dokonce trochu znechuceně. To Shane nechápal, ten kluk ho z nějakého důvodu neměl rád. Ale jemu se Nick náhodou celkem líbil.
"No, jo," kývl černovlasý a pohodil hlavou, aby se mu ofina shrnula z očí.
"Skládáš?" poukázal Nick na kytaru v jeho rukou a na blok položený na molu.
"Jo, už to tak bude," souhlasil klidně.
"Bude ti vadit, když si sednu? Chtěl jsem trochu klidu, ale v táboře všichni lítají buď k Tess nebo Mitchie, kvůli jejich matkám," řekl Nick nesměle.
On nechtěl trávit ani chvilku s tím náfukou, ale všude byla spousta lidí a on potřeboval vážně trochu klidu. Když Shane kývl, posadil se na molo a opřel se o sloupek. Sáhl do kapsy, odkud vytáhl krabičku, velkou asi jako krabička od dlouhých cigaret.
"Kouříš?" zvedl Shane zamračeně obočí, k někomu takovému mu to…nesedlo. Nick se ušklíbl.
"Jasně, vsadím se, že ty jo. Ale tohle jsou jen pocky," prohlásil se sarkastickým tónem. Právě se rozhodl, že se ho rozhodně nebude snažit získat ke spolupráci s jeho matkou. Nechtěl.
"Nekouřím. Po…cože?" zarazil se Shane. Nick vytáhl jednu pocky a vložil si ji do svých plných úst. Podal krabičku Shaneovi.
"Pocky. Jen čokoláda, ale jsou dia. Mám cukrovku," pokrčil rameny. Dál už nemluvil, jen koukal na jezero. Shane si pár pocky vzal a krabičku mu podal zpátky.
"Dík. Co vlastně dělají tvoji rodiče? Všichni se tím chlubí, ale o tvých rodičích jsem neslyšel," promluvil Shane, chtěl znovu slyšet Nickův hlas. Byl okouzlující.
Nick ztuhl. A co má říct? Přeci neshodí tu žraločici Mitchie.
"Řekněme, že když lidem řeknu, co dělá máma, budou se chovat jako k tobě nebo k Mitchie," zhoupl hlavu a zadíval se na své známky na řetízku, které si nechal vyrobit kvůli cukrovce.
"Fakt? Teď mě to zajímá ještě víc," zazubil se Shane.
"Hm, smůla. Hele, už je večeře, měj se," vyskočil Nick na nohy a vyběhl směrem k jídelně. Shane se pomalu vyhrabal do stoje a následoval ho.
Nechápal to. Tenhle kluk - stejně jako Mitchie - se nezdál nijak oslněný tím, kdo je. Ale na rozdíl od ní se nechlubil rodičovskými konexemi a neusmíval se tím žraločím úsměvem.
Zdálo se, že jeho sláva snad začíná upadat.
Zapípal mobil, když mu přišla SMS.
Tak co moje ptaci budka?Jason, Shane zavrtěl hlavou, SMS nechal bez odpovědi.

"Dneska učíš hip-hop," prohlásil strýc Brown, když ho za límec značkového - jak jinak - trika táhl k tělocvičně.
"Nepotřebuju, abys mě tam tahal!" vztekal se.
"Ale potřebuješ, včera ses na hodinu vykašlal," prohlásil zamračeně jeho strýc, než ho strčil přímo do budovy.
"Vemte si kšiltovky a mikrofony!" pobídl zamračeně čekající teenagery. Všiml si Nicka, stojícího v rohu.
Začal jim ukazovat kroky a oni je po něm opakovali.
Po chvilce se stala první nehoda. Kluk s corncrowns (?) se sesypal k zemi, přičemž zvládnul drcnout do místní divy.
"Jak někdo jako ty může bubnovat?" vyjekla ta blondýna svou fistulí. Shane se zamračil, než stihl cokoliv říct, z cesty ho lehce odstrčil Nick.
"Kdežto ty jsi strašná výhra, že jo, nádhero peroxidová?" odfrkl si a propálil Tess pohledem. Ta zatnula čelist. Nick mezi tím vytáhl kluka na nohy.
"Určitě lepší než ty, ty…nulo!" prohlásila triumfálně.
"Nulo? Oh, teď jsi mě zasáhla," protočil Nick očima, než dodal něco čínsky a komplimenty to zcela jistě nebyly. Blondýna se otočila ke žraločici Mitchie.
"To bylo čínsky. Co říkal?" štěkla. Mitchie zbledla.
"Ehm…to byl, jiný dialekt," prohlásila s nervózním úsměvem. Nick protočil očima, než prostě odešel z místnosti. Předtím si však neodpustil několik hip-hopových póz, aby divě dokázal, že on na rozdíl od ní tančit umí.
Shane za ním vykuleně zíral. Nějak toho kluka nechápal. Absolutně. Ale o to víc ho zajímal.

Nick rázoval táborem. Ani nevěděl, co ho tak moc vytočilo. Jestli Tess nebo Mitchie. Ale popravdě řečeno, měl už od rána pěkně blbou náladu a tímhle to jen vyplulo na povrch. Hádal, že to souviselo s hladinou inzulinu, kterou měl dnes nepříjemně nízkou.
Nervózně z kapsy vytáhl pocky a zakousl se do ní. Několikrát se nadechl a vydechl.
"Uklidni se!" poručil si. Vydal se na molo, kde si zul boty a vyhrnul džíny, aby si mohl jen tak máchat ve vodě.
"Umíš čínsky?" ozvalo se najednou. Nick málem žuchl z mola přímo do jezera.
"Ehm, jo," kývl posléze hlavou. Shane se posadil vedle něho a též si ponořil nohy do vody.
"Kde ses to naučil?" zajímal se zpěvák. "A vůbec, cos jí to řekl?" Nick se zarazil. Co má říct?
"Naučil jsem se to v Číně, bydlím tam už o svých osmi let. A řekl jsem jí…no, já bych to nepřekládal," pokrčil rameny. Uvědomil si, že Shane asi není takovej frajírek, jak se dělá. A že se mu líbí.
"Aha. Nikdy jsi Mitchie nepotkal?"
"Ne, Čína je velká," zazubil se Nick a uvolněně vydechl. Jeho vzteklá nálada se jako zázrakem vypařila. Přimhouřil oči, jak mu do nich zasvítilo slunce. Shaneovi se něco nezdálo, ale raději to nechal plavat. Místo toho se opřel na loktech a zaklonil hlavu.
Všiml si, že ho Nickovy oči sledují pohledem ne nepodobných rentgenu. Stočil k chlapci pohled a s jedním okem zavřeným mu pohled opětoval.
"Řekni mi něco o sobě. O tvém životě v Číně," pobídl Nicka, ale neznělo to jako obvyklý rozkaz, spíš jako prosba. A tak Nicky začal povídat. Co dělá přes den, jak na něho rodiče nemají čas, kam chodí do školy…
Na oplátku mu Shane vyprávěl, jak ho producent nutí zpívat, co chce on. Jaká je legrace, když jedou v autobuse Connect 3, jaké dělají hlouposti. Co ho baví a co má rád. Ani jedna z informací se neshodovala s časopisy. Shane nesnášel zelenou! (tolik k Tessině snaze ho zaujmout)

Jak dny plynuly, Shane se víc a víc sbližoval s Nickem, sem tam si povídal s Mitchie. Přibližoval se Final Jam a projevovaly se první neshody mezi divou Tess a jejím - ne zrovna dobrovolným - křovím Mitchie.
To Nicka nijak nezajímalo. Zrovna seděl na pařezu a jen lehce si broukal na svou kytaru, když za ním - pro změnu - přišel Shane.
"Ahoj, Nicky," usmál se. Nick k němu stočil své lískové duhovky.
"Neříkej mi tak," zamračil se lehce, přičemž se mu nad nosem vytvořila droboučká vráska. Shane k němu přistoupil blíž.
"Proč ne?" zeptal se nonšalantně. Nick nad ním zavrtěl hlavou.
"Třeba proto, že to nemám rád?" navrhl. Shane se zasmál a sklonil se k němu.
"A vadí ti, i když ti tak říkám já?" Kudrnatý chlapec naklonil hlavu na stranu, protože si nějak neuvědomoval, o co zpěvákovi jde.
"Shane?" hlesl, když černovlasý stále nic neříkal, jen se tak tajuplně usmíval.
A pak se čelem dotkl toho Nickova, načež spojil jejich rty v jemném polibku.
A čas se zastavil. Země přestala rotovat kolem své osy. Svět přestal existovat a vesmír se rozpadl. Existovaly jen Shaneovy rty, jeho vůně připomínající mandle, jeho svalnaté tělo, které ho k sobě tisklo. Cítil Shaneovy ruce, které ho objaly kolem jeho štíhlého pasu a vytáhly do stoje.
Nick vzdychl do černovláskových úst. Bylo to tak intenzivní. Veškeré jeho buňky se chvěly blažeností a slastí. Jako by jím procházely elektrické impulzy. Celý se chvěl a bál se, že se rozpadne na části, jak byl pocit silný.
Shane ho k sobě přitiskl ještě víc a jednou rukou zajel do Nickových vlasů, druhou zajel pod košili.
Nick vzdychl a téměř zakňoural, když se Shane odtáhl. Nepustil ho však. Přitiskl se svým nosem na ten Nickův.
"Jsi fajn kluk, Nicky. Zatím," usmál se a odešel. Brown ho donutil vystoupit spolu s Jasonem a Natem, kteří ho přijeli navštívit, ještě před večeří.
Nicholas zůstal zaraženě stát a zíral do místa, kde zmizel Shane.
"Bože," hlesl. Po chvilce se pomalu vydal směrem do campu, kde Connect 3 představili svou novou písničku, která se nepodobala žádné, kterou dosud hráli. Nick, jakmile viděl Shanea, se usmíval jako blázen a nebylo to kvůli písničce.
Ale pak se to zvrtlo, když po skončení písničky Tess zahlaholila svou fistulí na žraločici Mitchie.
"Řekni nám znovu o své mámě," prohlásila se sladkým úsměvem. Nick tušil průšvih, takže pomalu bral kramle.
Zarazil se, až když zaslechl Mitchiino:
"Moje máma…vaří tady v campu…" Nick pokračoval dál. Ale Mitchie nemohla držet hubu a krok. Ne, ona musela pokračovat: "To Nickova máma je generální ředitelkou Hot Tunes."
Hnědovlásek ztuhl, jako všichni ostatní. Nejdříve se campem rozlehlo ticho, pak vzrušený šepot. Nick chtěl pokračovat, ale narazil do pevného těla. Tu vůni by poznal kdekoliv. Vzhlédl.
A setkal se se zklamaným pohledem čokoládových očí.
"Shane," hlesl tiše Nick.
"Tys ji kryl. Lhals mi. Víš, že nesnáším přetvářku. Já jí řekl spoustu věcí, stejně jako tobě. Celou dobu jste nám oba lhali," dostal ze sebe Shane zklamaně.
"Ale já…" vydal Nick přiškrceně.
"Ticho. Nech si to pro svou matku. Řekl jsem ti dost na to, aby mě mohla přinutit ke spolupráci. Myslel jsem, že jsi jiný. Že jsi prostě Nick, kluk, kterého jsem nikdy neohromil svou slávou," rozhodil Shane rukama, než se otočil a odešel.
Nick pevně zavřel oči a třikrát se zhluboka nadechl. Cítil, jak se mu začíná motat hlava, a uvědomil si, že si dnes zapomněl píchnout inzulin. Rychle se rozběhl k chatce, kde rychle vytáhl kýženou dávku hormonu.
Pak se vydal hledat Shanea. Potřeboval s ním mluvit. Našel ho sedět na molu a brnkat na kytaru.
"Shane," hlesl tiše. Shane k němu zvedl hlavu, ale hned ji odvrátil.
"Jdi pryč. Zavolej mamince," odsekl hořce. Nick se zamračil.
"Poslouchej!" začal razantně. "Já jsem ti nelhal. Všechno, co jsem řekl, byla pravda. Když jsem přijel, nevěděl jsem, jestli mám říct, kdo jsem. Chtěl jsem, aby se ke mně lidi chovali upřímně. A pak žraločice…teda Mitchie prohlásila, že je dcerou generální ředitelky Hot Tunes. Myslel jsem, že má důvod lhát. Jakýkoliv. Třeba, že její rodiče nebyli proslavení zrovna legálně. A tak jsem ji nechal, ať si užije. Abych měl klid. Stejně, kdo by mi věřil? A pak jsi přišel ty, ty a tvoje otázky. Ukázals mi, že nejsi jen nagelovanej frajírek v kožený bundičce, co si neumí ani vyprat kapesník. Ukázals mi, že umíš zpívat, ukázals mi, že máš city. A já si tě oblíbil. Propadl jsem ti. No a pak to prasklo. Ale já nic nepředstíral! Pořád jsem to byl já! Ty mě znáš, tak zkus pro jednou věřit, že ti někdo nechce uškodit. Já tě…já tě miluju!" vyhrkl. Pak se otočil a utekl.
Shane za ním zůstal koukat. S rukou nad strunami.

Přišel Final Jam a Connect 3 jako porota musela posoudit, kdo ze všech bude nejlepší. Shane ze všech sil doufal, že konečně uslyší toho kluka. Protože ta melodie mu pořád zněla v hlavě. Ale ať čekal, jak chtěl, píseň neslyšel. Usmíval se, i když mu do smíchu nebylo.
Mitchie se účastnit nesměla, protože ji Tess obvinila z krádeže. A Nicka Shane už tři dny neviděl.
"Tak, porota se rozhodne, kdo vyhraje pohár Camp Rocku a taky možnost natočit singl s Shanem Grayem," prohlásil Brown. Pak se zarazil a převzal lístek.
"Oh, ještě přihlášení na poslední chvíli, takže si poslechneme poslední vystoupení," ohlásil a přešel za kluky z Connect 3 na spodní konec podia tvaru T. Shane se radil s kluky, na jeviště vůbec neviděl.
Na podium vyšel Nick. Jen tak, sám s mikrofonem. Pomalu začal zpívat, otočený k publiku zády.

I've always been the kind of boy that hid my face,
So afraid to tell the world what I've got to say.
But I have this dream right inside of me.
I'm going to let it show.
It's time.
To let you know, to let you know.

Otočil se, takže měli hosté vidět výraz v jeho tváři. Mísilo se tam zoufalství s odhodláním, lítost se vztekem.

This is real, this is me.
I'm exactly where I'm supposed to be now.
I'm gonna let the light shine on me.
Now I found who I am.

Shane se zarazil a otočil se s výrazem ve tváři, který u něho ještě nikdo nikdy neviděl.

There's no way to hold it in.
No more hiding who I wanna be.
This is me.

"To je ono, ten song," prohlásil s obličejem rozjasněným poznáním. Nick? Nick byl jeho tajný…inspirátor?
"To musí bejt ten kluk," poznamenal upřímně Nate. 'Tady se nic neutají,' pomyslel si Shane.
"Nekecej," přispěl svou troškou Jason. Shane škubl hlavou a podvědomě sebral strýci mikrofon, zatímco fascinovaně zíral na zpívajícího Nicka.
Úplně zapomněl, proč se s ním pohádal. Najednou ho napadlo, že Nick se k tomu dostal jako slepý k houslím. Co mohl říct? Stejně by mu nikdo nevěřil.

Do you know what it's like to feel so in the dark.
To dream about a life where you're the shining star.
Even though it seems like it's too far away.
I have to believe in myself.
It's the only way.

This is real, this is me.
I'm exactly where I'm supposed to be now.
I'm gonna let the light shine on me.
Now I found who I am.
There's no way to hold it in.
No more hiding who I wanna be.
This is me.


Nick poklesl hlasem a sklonil hlavu. Z jeho očí steklo několik slz. Zdálo se, že dál zpívat nedokáže.
Shane už to nemohl vydržet, vydal se ze schodů ke konci podia a začal zpívat slova, která vymyslel tak, aby doplňovala onen song. S výrazem, jenž nejde popsat jinak, než zářící.

You're the voice I hear inside my head.
The reason that I'm singing.

Nick zvedl pohled, který se rozjasnil, když se všiml, že Shane jde k němu. Jeho srdce se rozbušilo.
Nate, Brown a dokonce i Jason - to už je co říct - si všimli nového výrazu, náboje v hlase, který tam nikdy dřív nebyl. Slyšeli jiskru, když se Shane přibližoval k drobnějšímu brunetovi, který mu vyšel vstříc, přičemž se k němu přidal, protože tuhle písničku mu Shane přehrával před pár týdny.

I need to find you, I gotta find you.
You're the missing piece I need.
The song inside of me.
I need to find you.

Přistoupili k sobě.

I gotta find you.

Nick se usmál a vrátil se ke svému textu. Teď už bylo vše v pořádku, když tam byl Shane.

This is real, this is me.

A Shane se k němu přidal, přičemž se mu zadíval do očí.

I'm exactly where I'm supposed to be now.
I'm gonna let the light shine on me.
Now I found who I am.
There's no way to hold it in.
No more hiding who I wanna be.

This is me,
zapěl Nick šťastně. Celé jeho nitro se chvělo radostí. Byl s Shanem. Byl v pořádku. Byl v bezpečí.

Shane ho chytl za ruku.

You're the missing piece I need.
The song inside of me.


Nickovy oči zářily, když ruku jemně stiskl.

This is me.
Yeah.


Shane přitiskl své čelo k Nickovu. Nick přivřel oči a poslouchal Shanea.

You're the voice I hear inside my head.
The reason that I'm singing.


A pak oba.

And now I've found who I am.
There's no way to hold it in.
No more hiding who I wanna be.
This is me.

Jejich hlasy se vytratily do ztracena. Sál propukl v divoký potlesk. Nick a Shane si toho však nevšímali. Pro ně existovaly jen oči toho druhého a ruka, jíž se drželi.
"Odpusť," hlesl Nick.
"Ty odpusť, měl jsem ti věřit. Měl jsem věřit, že tě znám," vydechl Shane tiše. Dlaně, v níž svírali mikrofony, jim dávno poklesly. Přitiskl Nicka k sobě.
"Nicky," zašeptal a pak, bez ohledu na novináře, kteří zde byli, aby sledovali právě jeho jakožto porotce, se k němu sklonil a políbil ho. Nick se zajíkl, přeci jen jeviště se lišilo od lesa, avšak vzápětí se ten známý pocit bezpečí, tepla a jakési záhadné sladké příchuti dostavil v takovém množství, že okamžitě zapomněl na tom, kde jsou.
Omotal svou volnou paži kolem Shaneova krku. Oddal se polibku. Cítil Shaneovi rty, jak jemně přejíždí přes ty jeho a začal dychtivě odpovídat. Ponořil se do vůně mandlí.
Nevšímali si blesků fotoaparátů, měli zavřené oči a byli ve své bublině. Přivítali jemné motýlí šimrání kolem žaludku, protože cítili, že tak to má být. A když Shane přejel jazykem po jeho rtech, než se odtáhl, Nick si nemohl pomoct a tichým zamručením zaprotestoval.
Shane přitiskl své čelo k jeho a zadíval se mu do očí. Časopisy opěvované rty se přitom usmívaly tak, jako už několik let ne.
"Miluji tě."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lan Lan | Web | 17. února 2011 v 22:01 | Reagovat

Tak romantické Y___Y
Ech,... je to dokonalé, Elliot! Děkuji za upozornění na FB :D :D

2 Sandra Trümper Sandra Trümper | Web | 18. února 2011 v 11:57 | Reagovat

awwwww, já jenom viděla, co si to přidala, a okamžitě si to musela vychutnat v celém znění... awwww, tak romantické, něžné, prosítěné a krásné! :3

3 Janiie Janiie | Web | 18. února 2011 v 18:56 | Reagovat

awwww to bylo moooc krásné.. až mě z toho mrazilo.. opravdu krásné... moc se ti to povedlo, Eliott :-)

4 Madde Madde | Web | 18. února 2011 v 21:32 | Reagovat

Wau opravdu zajímavé píšeš moc krásně ! Máš talent . Taky píšu povídky mám o tom blog ale píšu je pro lidi na přaní ale mám tak i vlastní tvorbu a dokonce u mě lidi můžou propagovat vlastní příběhy . Budu moc ráda když zhodnotíš moji tvorbu a koukneš se mi na blog kde zjistíš víc informací ;) díky a těším se na tvoji návštěvu

5 Madde Madde | Web | 19. února 2011 v 22:20 | Reagovat

Mám dotaz k tvému přaní to Shane Gray/Nate je jedno jméno nebo to Nate patří třeba Nicku Jonasovi ? Moc se v tom nemůžu zorientovat ale kdyby to byli dvě odlišné postavy měla bych v tom jasno ale i jako bratry Jonasovi bych zvládla . Radši to upřesni at to pak vyhovuje  díky :)

6 Tessie Tessie | 10. července 2012 v 18:56 | Reagovat

Skvělá povídka, užásně napsaná se skvělým nápadem...mohla  být klidně delší a víc rozepsaná třeba jako kapitolovka...prostě boží..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama