Dance With Me 12

28. února 2016 v 15:30 | Eliott Bouvier-Moon |  Dance With Me
~ Téma: Simple Plan
~ Forma: er
~ Pairing: Pierre Bouvier/Sebastien Lefebvre, Pierre Bouvier/David Desrosiers
~ Warning: Not a band AU, OOC, cross-dressingPierre téměř něžně přejel dlaní po černé kůži, která pokrývala volant jeho nového auta. Spokojeně se nadechl a plně vnímal vůni kůže a novoty…už teď to auto miloval, a toho měl teprve asi půl hodiny.
"No, vezmu ho na projížďku," oznámil matce. Louise zvedla oči od svého telefonu a bez větší úvahy vystoupila a šla domů. No…ne, že by to Pierra překvapilo, ale trochu to zabolelo.
Pak se nakrátko zamyslel, kam by asi mohl jet. Nakonec prostě nastartoval a vyrazil. Poměrně výrazně ho zarazilo, když zjistil, že stojí před Sebovým domem.
Zarazil se a rozhlédl se kolem. Co tu sakra dělal? Proč tady? Proč nejel za Chuckem? Sakra, i Davida by pochopil. Ale u Seba?! No, když už tu byl, mohl to alespoň využít. Vystoupil a zamířil ke dveřím. Rozhodl se být pro jednou slušně vychovaný a použil zvonek. Chvilku se nic nedělo, ale po chvilce se rozsvítilo světlo a dveře se pomalu otevřely.
"P-ierre?" vypadlo ze Seba, když si všiml, kdo přesně to stojí za dveřmi. Měl na sobě volné triko a tepláky, vlasy měl rozcuchané. A vypadal upřímně vyjeveně z toho, že Pierre stojí v jeho dveřích.
"Čau, pískle," prohlásil Pierre s lehce křivým úsměvem. Seb zamrkal.
"C-o tu děláš?" zeptal se nechápavě. Pierre cukl rameny.
"Říkal jsem si, že se stavím. Mám nový auto…chceš se svízt?" nadhodil. Před někým jiným by se asi trochu víc chlubil, ale zrovna před Sebem…se prostě jen zeptal, zcela přirozeně. Sebzvedl obočí.
"Cože?"
"Chci vzít novýho Jeepa na projížďku," pokrčil Pierre rameny a lehce nad Sebem potřásl hlavou. "Chceš se projet?" zeptal se znovu. Seb se lehce zamyslel. Nakonec pokrčil rameny.
"Tak…dobře," usmál se lehce. Pierre kývnul.
"Tak šup, pískle," protáhl. Seb kývl.
"Je-nom si vezmu bundu," zamumlal a natáhl se pro lehkou bundu elegantně sportovního stylu, kterou mu vybíral David. Natáhl si ji přes triko, v zápětí si uvědomil, co má na sobě. Rychle se převlékl do světlých džínů a ne tak velikého trika. Pak seběhl zpět dolů a nazul si boty. Popravdě řečeno, Pierrovi by to bylo asi jedno, kdyby Seb šel v pyžamu. Stejně neměl v plánu někam chodit - prostě se chtěl jen pořádně projet.
Dovedl Seba až k autu a pak, aniž by se nad tím zamyslel, otevřel dveře spolujezdce, aby si Seb mohl nasednout. Seb překvapeně zatěkal očima k Pierrovi, než se posadil. Věděl, že Pierre by mu pořádně neodpověděl, kdyby se ho snad zeptal.
Pierre raději nekomentoval to, že otevřel Sebovi dveře jako slečně. Vlastně nevěděl, jak by to okomentoval. Sám nevěděl, proč to udělal. Jen… Potřásl nad sebou hlavou a rychle se přesunul na svou stranu auta.
"Kam pojedeme?" zeptal se Seb, když se oba připoutali. Pierre cukl rameny.
"Jen se projet," pokrčil rameny. Nevěděl, kam chce jet, jen cítil, že potřebuje zjistit, co v tom autě je. Proto nastartoval a rychle šlápl na plyn, nutíc tak Jeep, aby vyrazil kupředu se zaskřípáním štěrku. Seb automaticky popadl ruční opěrku a pevně se chytil. Byla to podvědomá reakce, Seb si nepamatoval, že by kdy jel s někým jiným než s Anne nebo s rodiči a jednou s Pierrem, ale to rozhodně nevyrazil tak prudce… Ale…snad mohl věřit Pierovi… Uklidnil se a usmál se na Pierra, který vypadal vyloženě ve svém živlu…asi taky byl. Seb o něm vlastně nevěděl nic moc, kromě tance a hudby a vkusu na filmy… Pierre mu věnoval krátký pohled a pousmál se.
Seb se podíval z okénka, aby zjistil, kam vlastně jedou. Ulice poznával, ale nebyl si jistý, kam vlastně Pierre míří. Ale nijak mu to nevadilo. Z nějakého důvodu se s Pierrem nebál…ačkoliv věděl, že zrovna Pierre nepatří k těm nejdůvěryhodnějším osobám. Ne v původním slova smyslu. Pierre se pousmál a zatočil.
Pak koutkem oka zahlédl barevná světla. Zarazil se, tam bylo jen prázdné hřiště, nic jiného. Pak si všiml nápisu a pousmál se. Cirkus? Tam nebyl už léta.
"Kdys byl naposled v cirkuse?" zeptal se s lehkým úsměvem. Seb se zarazil. V cirkuse?
"Nevím…" zamumlal tiše.
"Tak to se musí napravit," prohlásil Pierre a zaparkoval vedle ostatních aut.
"P-počkej," začal Seb. Pierre zvedl oči od ruční brzdy.
"Co je?" zeptal se nechápavě.
"Uhm…nemám s sebou peníze," zamumlal Seb. V tu chvíli mu došlo, že ani telefon, ale tu myšlenku zahnal. S Pierrem byl v bezpečí.
"Nepotřebuješ," usmál se Pierre. "Ale vylez, nebo to nestihnem," Popravdě Pierre jen hádal, že to teprve začíná…ale viděl lidi, jak se hrnuli ke vchodu, takže očekával, že to stihnou. Ale jen pokud Seb vyleze z auta. Seb se lehce začervenal, ale vylezl a jemně za sebou zavřel dveře. Znamenalo to, že ho Pierre zval…na rande? Ale ne, to nemohlo být ono…Pierre by nezval někoho jako Seb. A rozhodně ne do cirkusu. Seb se rozhodl nad tím neuvažovat, raději pomalu následoval Pierra, který jim koupil lístky.
"Popcorn? Cukrovou vatu?" nadhodil Pierre, když procházeli kolem stánků s občerstvením. Seb se zamyslel.
"Cukrovou vatu jsem už dlouho neměl," přiznal tiše. Pierre se zasmál.
"Cukrovou vatu a dvě koly," poručil si. Slečna ve stánku se na něho usmála, když jí podával peníze. Pierre si toho nevšímal, jen podal Sebovi špejli omotanou růžovým cukrem a sledoval, jak se Seb při pohledu na to rozzářil.
"Tak pojď," pobídl ho a zamířil ke vchodu. "Když pohneš, třeba ještě najdem nějaký místa, odkud uvidíme," popíchl Seba lehce. Seb sklopil oči, ale rychle Pierra dohnal. Pierre ho dovedl do míst jen kousíček od šapitó, odkud krásně viděl na celou plochu. Seb si sedl a vděčně upil koly, kterou mu Pierre podal, než prstem lehce odtrhl kousíček vaty a vložil si je do pusy. Pierre zamrkal, když si uvědomil, že mu to vlastně přijde ohromně roztomilé. Co nejdříve ty myšlenky setřásl.
"Děkuju," zamumlal Seb po chvilce, když mu došlo, že nepoděkoval ani za vstup, ani za vatu. Pierre cukl rameny.
"Není za co," prohlásil jemně. Seb zčervenal.
"Stejně děkuju," dodal. Pierre se zasmál a potřásl hlavou. V tu chvíli se však ztišila hudba a do šapitó vstoupil principál, aby představil cirkus a řekl jim, co se bude dít. Světla potemněla a Seb se předklonil, aby lépe viděl.
Jakmile představení skončilo, Seb spolu s dětmi tleskal snad ze všech nejvíce…Pierra to výrazně pobavilo.
"Vážně, moc děkuji za to, že jsi mě pozval."
"Ještě jednou poděkuj a půjdeš domů pěšky," prohlásil Pierre s úšklebkem. Seb sklopil oči.
"Tak promiň…" zamumlal tiše. Pierre se zasmál.
"V pohodě. Nemáš hlad?" nadhodil. Seb se zamyslel. Vata byla dobrá, ale nijak ho nezasytila.
"Trošku…" přiznal. Pierre potřásl hlavou.
"Tak sedej," pobídl ho a odemkl auto. Seb si poslušně nasedl. Pierre ho odvezl do malé pizzerie, kde si Seb objednal polovinu Margherity a Pierre si vzal s kuřetem. Posadili se ke stolku a - ani nevěděl, jak - Seb začal mluvit. Povídal Pierrovi o tom, co má rád, co nemá rád, co rád dělá, proč miluje tanec… Pierre si nemohl pomoci, poslouchal ho téměř beze slova, jen semtam něco doplnil, či odpověděl na Sebův dotaz. Bylo to…milé…
"Kolik je?" zeptal se Seb z ničeho nic, když Pierre dopíjel druhou sklenici koly. Pierre se podíval na telefon.
"Bude půl jedenáctý, proč?" Seb zbledl.
"Musím domů, Anne se bude hrozně bát!" vyhrkl. Pierre se chtěl zasmát, protože kdo by se něčeho takového bál. Ale pak si všiml upřímné vystrašenosti v Sebových očích.
"Dobře. Jen zaplatím, jo?" Seb kývl a objal se rukama. Nebál se trestu, Anne ho nikdy netrestala, ale věděl, že bude vyděšená, a on ji nechtěl děsit. Nechtěl, aby se o něj bála.
Jakmile Pierre zaplatil, nasedli oba do auta a vyrazili, Pierre se držel vždy jen pár kilometrů nad povoleným limitem. Přeci jen nechtěl přijít o papíry, když už měl auto. Seb nervozitou na sedadle téměř poskakoval, a jakmile Pierre zastavil, vyletěl z auta. Pierre vypnul motor a zamířil za ním. Seb se otočil.
"Jeď radši domů, promluvím si s Anne sám," zamumlal tiše a sklonil hlavu. Pierre zamrkal, ale pokrčil rameny. Seb asi věděl líp než on. Vrátil se k autu a nastartoval.
Uvědomil si, že se vlastně skvěle bavil. Strávil se Sebem několik hodin a bylo to…super. Povídali si, zjistil o Sebovi spoustu věcí, dokonce i ten cirkus ho bavil.
Seb otevřel dveře a vešel dovnitř.
"Anne?" zavolal lehce. Anne se vyřítila z kuchyně.
"Sebe!" vyhrkla. "Kde jsi byl?!" zeptala se, když si přitáhla Seba k sobě. Seb sklopil hlavu.
"Já…" začal. "Byl jsem s Pierrem," zamumlal.
"A nevzal sis telefon? Byl jsi pryč několik hodin. Víš, jak jsem se o tebe bála?"
"Omlouvám se, já…mělo to být jen na chvilku a já ztratil pojem o čase…" odpověděl popravdě. Neudělal to naschvál, prostě jen…zapomněl. Neuvědomil si to. Anne potřásla hlavou.
"Tohle mi nemůžeš dělat," povzdychla si. "Vážně jsem se bála, že se ti něco stalo." Nebyla zvyklá na to, že Seb někam mizí a hodiny se neozve.
"Omlouvám se," zamumlal Seb tiše. Cítil se hrozně, že se o něho Anne bála. Anne potřásla hlavou.
"To nic. Máš hlad?" zeptala se.
"N-e, Pierre mě vzal na pizzu," přiznal Seb.
"No nepovídej," usmála se Anne. "Ještě někam tě vzal?"
"Do cirkusu."
"Do cirkusu? Tak to by mě nenapadlo…" potřásla nad tím hlavou.

***

"Tak jaký bylo rande?" nadhodil David. Pierre zvedl hlavu od svých tkaniček.
"Cože?" vyhrkl nechápavě. David cukl rameny a věnoval Pierrovi jeden ze svých zvláštních pohledů.
"Mluvil jsem se Sebem…prej jste byli…v cirkuse," prohlásil. Pierre pokrčil rameny.
"A co? Chtěl jsem zajet nový auto…"
"Ale proč jsi s tím šel zrovna za Sebem? Pochopil bych sebe nebo kohokoliv jinýho… Proč Seb?" zvedl David obočí. "Myslel jsem si, že ho nemáš rád?" nadhodil pak. Pierre se ušklíbl.
"A co je ti do toho?"
"No…vzal jsi ho ven autem, pozval ho do cirkusu, na večeři… Skoro se kvůli tobě pohádal s Anne a… Jep, to zní jako rande." David se upřímně šklebil, zatímco si upravoval sukni, aby mu seděla nízko na bocích, ale aby zároveň nezakrývala jeho stehna až moc. Pierre si odfrkl.
"To víš, že to je rande. Já na rande nechodím, ty to víš…" Tak proč by měl jít na rande se Sebem, když na něm nebylo nic speciálního? Protože nebylo, ne? Kdyby bylo, musel by si toho Pierre všimnout, ne? A to jak krásně červenal, rozhodně nebylo nic speciálního. Ani to, jak se krásně usmíval a zářily mu oči, když povídal o věcech, které měl rád. Ale…tohle byl nesmysl. Proč by on snad chtěl se Sebem…cokoliv mít? To nebyl jeho styl. Ani trochu. A nehodlal to jen tak změnit.
"No…tohle jako rande vypadalo až moc. Chci říct…cirkus? To je tak roztomile romantický…" protáhl David s pobaveným šklebem. Pierre se zamračil a otočil se k němu zády.
"Jdi do prdele," zahučel. David se zasmál.
"Jestli tu někdo není hotovej…"
"Fakt roztomilej," protočil Pierre očima a vyšel ze šatny. Seb už čekal vevnitř, na sobě jedny z obvyklých volných šatů - tentokrát šaty rovného střihu až někam k zadku, odkud se rozšiřovala drobná řasená sukýnka. Pierre polkl. Tohle byly nejkratší šaty, které na Sebovi viděl. Obvykle mu spadaly pod kolena, ale tentokrát odkrývaly kolena a kousek stehen. Pierre byl…zaražený… Nějak…Seba si nikdy nespojoval se slovy jako přitažlivý nebo sexy, ale…v jeho vlastním zvláštním stylu Seb obě tyhle věci byl. A Pierre nechápal, jak to mohl tak dlouho nevidět, a zároveň, co mu na Sebovi přijde přitažlivé. Mátlo ho to.
"Ráda vás tu vidím," prohlásila Anne, když se s lehkým klapotem podpatků vnesla do sálu svým tanečním krokem.
"Jako bys nás tu nevídala pořád?" nadhodil Pierre. David protočil očima a zadíval se na Anne a pak stočil své oči k muži za ní.
"A kdo ještě nás tu vidí rád?" nadhodil lehce svádivě. Za Anne stál holohlavý muž o kus vyšší než ona, oblečený ve světle modré košili a tmavých kalhotách. A David musel říct…že to byl kus.
"Jsem Jeff, dřív jsme s Anne tancovali. Požádala mě o pomoc," vysvětlil s lehkým úsměvem.
"S čím?" zajímal se Seb, protože tohle mu Anne neřekla.
"S tancem. Jeff se teď bude věnovat Davidovi a Pierrovi, aby jim ukázali, co mají dopilovat - je celkem odborník na latinu. A já se budu věnovat tobě, abych ti ukázala různé drobnosti, abys na nich mohl zapracovat," vysvětlila Anne.
Seb kývnul a odsunul se s Anne kousek dál, zatímco po očku sledoval Pierra, Davida a Jeffa. Jeff si s nimi povídal s jakousi poklidnou nonšalancí. Vyptával se jich na to, jak jim to jde a s čím mají problémy. David mu vysvětloval, že by vlastně pomoct nepotřeboval, protože je skvělý, a od pohledu s Jeffem flirtoval. Pierre vypadal pobavený celou situací, ale nebránil se, když jim Jeff vysvětloval, v čem mají asi problém a proč by měli udělat něco jinak, než jak to dělají.
Seb sledoval, jak se Pierre s Davidem postavili do základní pozice, a Jeff si stoupl za Davida. Jakmile začali tančit, položil Jeff ruce na Davidovy boky a lehce pomáhal je navigovat. David zaklonil hlavu, až se téměř opíral o Jeffovo rameno, a věnoval mu lehký úsměv plný jeho obvyklé svůdnosti. Seb zamrkal. Jak tohle David dělal? Jeffa potkal před kolika, deseti minutami? A už s ním v klidu flirtoval. Vážně to nechápal.

***

Pierra bavilo sledovat, jak David flirtuje s Jeffem, který se prakticky stal součástí jejich tréninků - pracoval hlavně s Davidem, aby mu pomohl s pohyby a figurami a drobnými detaily, které dělaly Davidovi problém. V těchto chvílích Pierre buď tančil s Davidem, nebo se mu věnovala Anne spolu se Sebem, aby jejich tanci pomohla dodat tu lehkost a hladnost, která k tomu patří.
Jeho koexistence se Sebem se zlepšovala den ode dne. Při tanci si povídali…Anne si toho taky všimla, ale nenapomínala je, protože vypadali mnohem uvolněněji a nonšalantněji, vypadali méně napjatě.
Pierre Seba dokonce sem tam někam vzal - jednou spolu byli v BurgerKingu, jindy se byli podívat do obchodu s komiksy… Seb se také scházel s Davidem - David s ním strašně rád chodil nakupovat a vypadalo to, že si za úkol dal naučit Seba něco o módě a o potěšení ze sezení v kavárně. Samozřejmě nikdy nešli spolu všichni tři, Pierre se víceméně snažil před Davidem předstírat, že Seba skoro nezná. Ne, že by se snad před Davidem styděl, ale vážně nebyl zvědavý na jeho narážky o…čemkoliv, obzvláště čemkoliv, co se týkalo Seba. Nevěděl proč, prostě nepotřeboval, aby David komentoval cokoliv v jeho životě, co se týkalo osobní roviny. Bavil se Davidem, měl ho celkem rád, ale rozhodně ho nepotřeboval nějak…blízko.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama